Alfabetyczny spis lektur IV Wielkiego Maratonu Czytelniczego

Klasy 2–3
Autor Tytuł Miesiąc
Jerzy Ficowski „O siedmiu braciach i diable”, „Trzy złote włosy króla słońca” w: „Gałązka z Drzewa Słońca”
Ludwik Jerzy Kern „Ferdynand Wspaniały”
Edith Nesbit „Pięcioro dzieci i coś”
Gianni Rodari „Niewidzialny tonino”
Szymon Sławiński „Mały powstaniec”
Agnieszka Suchowierska „Mat i świat”
Martin Widmark, Helene Willis „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica gazety”
Elżbieta Zubrzycka „Wielki i mały przyjaciel”

Klasy 4–6

Autor Tytuł Miesiąc
Anna Czerwińska-Rydel „Kryształowe odkrycie. Powieść o Janie Czochralskim”
Kenneth Grahame „O czym szumią wierzby”
Barbara Kosmowska „Kolorowy szalik”
Jadwiga Łuszczewska („Deotyma”) „Panienka z okienka”
Andrzej Maleszka „Magiczne drzewo. Świat ogromnych”
Mark Twain „Królewicz i żebrak”
David Walliams „Babcia rabuś”
Dorota Wieczorek „Strachopolis”

Wyniki IV Wielkiego Maratonu Czytelniczego – stan po rundzie 2

klasy 2–3 Imię i nazwisko uczestnika Test nr 1 Test nr 2 Test nr 3 Test nr 4 Test nr 5 Test nr 6 Test nr 7 Test nr 8 Ogółem
Nikodem Ślusarczyk 18 16 16 16 13 13 14 34
Lena Koniewska 15 18 19 19 19 18 14 33
Bartłomiej Piwowarczyk 19 14 19 17 15 19 16 33
Krzysztof Chorębała 13 18 15 15 16 12 13 31
Klara Werbińska 15 15 17 20 19 18 19 30
Jakub Jurkiewicz 13 16 10 11 17 13 19 29
Bartosz Bieniaszewicz 13 15 18 10 15 11 11 28
Paulina Grechuta 14 14   17 16 14 9 17 28
Pola Szuchiewicz 10 16 17 15 18 15 13 26
Kornelia Zientkiewicz 13 13 18 17 15 17 12 26
Kaja Ross 14 11 16 14 15 11 16 25
Igor Krzymiński 11 13 16 16 17 13 16 24
Maja Polak 9 14 nb 15 17 13 10 23
Natalia Sporek 9 14 12 14 11 12 8 23
Greta Trojanowska 10 12 16 13 10 12 13 22
Anna Wydarty 11 11 18 17 19 13 12 22
Lena Fuszara 7 14 17 16 17 17 17 21
Szymon Neubauer 8 13 10 8 9 15 4 21
Marta Fojut 9 10 15 12 11 9 9 19
Adam Rytlewski 5 14 13 10 13 9 11 19
Aleksandra Nienartowicz 4 13 15 10 6 6 8 17
Malwina Pielacha
Patryk Zapadka
klasy 4–6 Szymon Daraszkiewicz 13 13 12 5 16 18 17 26
Jakub Mielczarek 8 14 20 9 19 14 22
Mateusz Kowalewski 9 12 nb nb nb nb 21
Szymon Malinowski 6 14 16 5 12 16 20
Iwo Wiśniewski 10 10 16 11 19 16 18 20
Marta Pawłowska 7 10 nb 9 15 15 17 17
Oliwier Smardzewski 5 9 13 14 zmiana SP 14