Pani Joanna Wierzba

Moim motto w życiu zawodowym są słowa Marii Montessori: „Dobry nauczyciel jest osobowością, a nie maszyną stosującą metody pedagogiczne.” – dlatego tak ważne jest dla mnie utrzymanie dobrych relacji z dziećmi, nawiązanie porozumienia z każdym z moich uczniów, rozpoznanie ich potrzeb i dostosowanie się do nich. Chcę zaszczepić w nich moją fascynację językiem angielskim, pokazać, jak wspaniałym doświadczeniem może być poznawanie innego języka i zabawa nowymi umiejętnościami, wykorzystywanie ich w życiu codziennym – sprawiając, że nauka nie będzie przykrym obowiązkiem, a ciekawą przygodą.

Prywatnie mama trójki dzieci.
Zostanie nauczycielem było moim marzeniem od dzieciństwa – dziś praca z najmłodszymi jest dla mnie źródłem radości, motywacji, inspiracji i satysfakcji. Rozwój psychiczny i emocjonalny dzieci należy do kręgu moich zainteresowań, nieustannie dokształcam się w tej dziedzinie. Szczególnie bliskie są mi założenia pedagogiki Marii Montessori i Porozumienia Bez Przemocy (Non-Violent Communication) dra Marshalla Rosenberga, jak i filozofia dra Korczaka.

Doświadczenie zawodowe

  • Absolwentka Kolegium Kształcenia Nauczycieli J. Obcych w Gdańsku oraz wydziału filologii angielskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, lektor z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Ukończyła studia podyplomowe zarządzanie oświatą w Wyższej Szkole Zarządzania

 

Informacje dodatkowe

  • dyrektor szkoły ds. pedagogicznych
  • nauczyciel języka angielskiego

Oddział CET
Szkoła