Pani Karolina

W Szkole Podstawowej CET mam przyjemność prowadzić bibliotekę, kółko dziennikarskie oraz pełnić funkcję asystenta nauczyciela w klasie III. Jestem osobą otwartą, optymistycznie nastawioną do otaczającego mnie świata, soczewki kontaktowe noszę w różowym kolorze .
Ukończyłam Filologie polską na Uniwersytecie Śląskim (specjalizacje: pedagogiczna, retoryka oraz wiedza o teatrze) oraz Studium Projektowania Ubiorów i Tkanin w Katowicach.
Przez kilka lat byłam związana z Teatrem Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie oraz Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, gdzie pełniłam funkcję asystenta reżysera i scenografa.
Prowadziłam warsztaty teatralne i plastyczne dla dzieci oraz kursy dla nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej z zakresu technik plastycznych, organizowałam pokazy mody dziecięcej, pisałam artykuły do „Informatora Pomorza”.
Dziewiąty już rok będę pracować jako nauczyciel. Miałam przyjemność poznać ten zawód zaczynając od pracy w przedszkolu, poprzez szkołę podstawową, gimnazjum i liceum.
W pracy z dziećmi najbardziej cenię …brak monotonii, szczególnie doceniam dziecięca ciekawość świata, spontaniczność, szczerość, otwartość i potęgę wyobraźni. Niesamowita jest możliwość obserwacji dorastania uczniów- w tym roku „moi” pierwsi gimnazjaliści będą przystępować do egzaminu dojrzałości.
Jestem mamą trójki dzieci i zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym staram się inspirować słowami, które kilkanaście lat temu przeczytałam w programie „Zabawy fundaMentalne” a które pochodzą z utworu „Godność na horyzoncie” Diane Loomans:
„Gdybym jeszcze raz
miała wychować swoje dziecko,
Malowałabym palcami
zamiast wytykać palcem.
Mniej bym poprawiała,
więcej wskazywała.
Zamiast patrzeć na zegarek,
patrzyłabym na dziecko.
(…)
Nie mówiłabym
o umiłowaniu władzy i potęgi,
Więcej- o potędze miłości”.

Jestem wielką fanką polskiego kryminału, w szczególności książek autorstwa K. Puzyńskiej, K. Bondy i R.Mroza. Uwielbiam gotować potrawy kuchni śródziemnomorskiej i piec słodkości. Od stu lat, w każdy piątek słucham Listy Przebojów Programu 3. Kocham włoską kuchnię, sztukę i słońce.

Informacje dodatkowe

  • nauczyciel świetlicy

Oddział CET
Szkoła